close
تبلیغات
چند ترفند انگیزشی برای ورزش صبحگاهی
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
loading...
YourAds Here YourAds Here

سبک زندگی

بازدید : 7
سه شنبه 6 آذر 1397 زمان : 16:04

تا به حال به این نکته دقت کرده‌اید که روزهایی که صبحش را با ورزش آغاز کرده‌اید، تا پایان روز احساس انگیزه و خلاقیت بیشتری می‌کنید؟ این نکته اصلا اتفاقی نیست؛ ورزش صبحگاهی صدها مزیت برای بدن و ذهن شما دارد که از آن بی‌خبر هستید. اول از همه ورزش متابولیسم شما را بالا می‌برد و کمک می‌کند میزان کالری بیشتری در طول روز بسوزانید. همچنین مهم است که شما اول از همه ورزش خود را انجام داده‌اید و دیگر لازم نیست که نگران باشید یا غر بزنید که وقت برای ورزش کردن ندارید؛ خیلی اوقات کارهای پیش‌بینی نشده در طول روز پیش می‌آید که باعث می‌شود به باشگاه نروید و از فواید ورزش بهره‌مند نشوید.

یک تحقیق جدید نشان داده است ورزش قبل از صبحانه می‌تواند از پرخوری جلوگیری کند. محققان ۳ گروه از افراد را در این تحقیق با هم مقایسه کردند. یک گروه کسانی که قبل از صبحانه می‌دویدند یا دوچرخه‌سواری می‌کردند، گروه دوم کسانی که ورزش نمی‌کردند و گروه سوم کسانی که بعد از یک صبحانه مفصل ورزش می‌کردند؛ هر ۳ گروه از مردان جوان تشکیل شده بودند. فقط گروهی که قبل از صبحانه خوردن ورزش کردند وزن اضافه نکردند یا خیلی کم وزن اضافه کردند. همچنین بدن این گروه هیچ نشانه‌ای از مقاومت به انسولین از خود نشان نداد. اگر شما هم دوست دارید که از فواید ورزش صبحگاهی بهره‌مند شوید اما نمی‌توانید و انگیزه‌ای برای شروع کردن ندارید، این چند ترفند را امتحان کنید.

ساعت را از خودتان دور کنید

زنگ آلارم

به جای این که کنار ساعتی که کوک کرده‌اید بخوابید، یا موبایلتان را نزدیک تخت‌تان بگذارید، آن‌ها را از خودتان دور کنید. موبایل یا ساعت کوکی که قرار است صبح از خواب بیدارتان کند را در گوشه‌ی دیگر اتاق قرار دهید تا مجبور باشید برای خاموش کردن آن از تخت بلند شوید. به محض این که از تخت بیرون بیایید حرکت کردن راحت‌تر می‌شود. خیلی سریع لباس‌ ورزشی خود که از قبل از یک فروشگاه اینترنتی یا مغازه خریده اید را آماده کنید و از خانه بیرون بروید. می‌توانید در محله پیاده‌روی کنید یا بدوید، یا این که برای یک ورزش روتین برنامه‌ریزی شده به باشگاه ورزشی بروید. اگر از زنگ موبایلتان برای بیدار شدن استفاده می‌کنید، برای زنگ آلارم یکی از آهنگ‌های پلی‌لیستی که موقع ورزش کردن گوش می‌دهید را انتخاب کنید تا با مود و روحیه ورزش از خواب بیدار شوید.

یک همراه همیشگی برای ورزش پیدا کنید

باشگاه بدنسازی

داشتن یک همراه برای ورزش کردن انگیزه‌ دهنده خیلی خوبی است. با دوست‌تان قرار بگذارید تا ساعت ۶ صبح در باشگاه ورزشی، زمین تنیس یا حتی سرکوچه همدیگر را ببینید. وقتی بدانید یک نفر منتظر شماست کمتر پیش می‌آید که دیر کنید یا حتی بی‌‌‌‌‌‌‌‌خیال ورزش کردن بشوید. چون دلتان نمی‌خواهد که آن کسی باشید که تنبل است و نمی‌تواند از خواب بیدار شود!

در باشگاه رفیق پیدا کنید

اگر هنوز یک دوست که پایه ورزش کردن درکنار شما باشد پیدا نکرده‌اید، به احتمال زیاد بعد از یکی دو هفته ورزش کردن منظم او را در باشگاه پیدا خواهید کرد. خیلی زود با افرادی که به طور مرتب در آن ساعت از روز ورزش می‌کنند آشنا می‌شوید و این آشنایی باعث می‌شود شما از خواب بلند شوید و به باشگاه بروید چون می‌دانید که آن‌ها آن‌جا هستند و به این فکر می‌کنند که چرا شما به باشگاه نیامدید! مربیان معتقدند که این یک تاثیر اجتماعی است که باعث می‌شود شما صبح‌ها انگیزه برای بیدار شدن داشته باشید.

برای خودتان یک هدف مشخص کنید

برنامه ریزی منظم

هر آخر هفته برای هفته آینده خود یک برنامه ورزش بنویسید. برای مثال برای خودتان به این شکل بنویسید که یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه را ساعت ۶ از خواب بیدار می‌شوم، ۳۰ دقیقه پیاده‌روی می‌کنم، ۱۰ دقیقه با سرعت می‌دوم، یا ۴ کیلومتر را تا شرکت پیاده می‌روم. ورزش خود را طوری برنامه‌ریزی کنید که برای کارتان برنامه‌ریزی می‌کنید؛ به همان دقت و با همان جدیت. افراد بیشتر به ورزش کردن طبق برنامه‌ای که خودشان نوشته‌اند تمایل دارند. توصیه می‌کنیم که اگر برنامه خود را یک روز کنسل کردید، علت آن را در دفترچه یا تقویم خود بنویسید تا وقتی که در آخر ماه فعالیت خود را بررسی می‌کنید، بهانه‌های خود را ببینید و بتوانید آن‌ها را جبران کنید.

یک پلی‌لیست آهنگ خوب بسازید

موزیک برای ورزش

موسیقی یکی از بهترین انگیزه‌دهنده‌ها برای شروع روز است. مربیان عقیده دارند که اگر یک لیست خوب از آهنگ‌های مناسب برای ورزش داشته باشید، همین برای انگیزه دادن به شما برای بیرون آمدن از رخت‌خواب کافیست! محققان معتقدند که گوش دادن به موسیقی هنگام ورزش کردن می‌تواند باعث فکرهای مثبت شود و از خستگی پیشگیری کند. آهنگ‌هایی با ریتم سریع‌تر را در ابتدای لیست خود قرار دهید تا انرژی شما را بیشتر کند و آهنگ‌های پایان ورزش خود را کمی آرام‌تر انتخاب کنید تا بتوانید از حس و حال ورزش به حس و حال کار برسید.

از شب قبل آماده باشید

برای این که یک برنامه ورزشی منظم را دنبال کنید و آن را رها نکنید، خیلی موثر خواهد بود که قبل از خواب لباس‌ها و کفش‌ ورزش خود را در ساک ورزش آماده کنید. با این‌کار هم مجبور نیستید که صبح به ذهنتان فشار بیاورید که چه لباسی بپوشید و وقت خیلی کمتری هم بابت حاضر شدن احتیاج دارید. یکی از مشکلات احتمالی ورزش صبحگاهی، محدود بودن زمان است چون معمولا بعد از آن باید سر کار برویم؛ اما این مشکل را می‌توان با منظم و روتین کردن زمان ورزش و هدر ندادن زمان اضافه بابت پیدا کردن کتانی ورزشی، حل کرد.

جایزه گرفتن حق شماست

غذاهای رژیمی

اگر شما برنامه ورزش‌ روتین خود را رعایت کنید و یک هفته صبح زود برای ورزش از خواب بیدار شوید، باید به خودتان یک جایزه خوب در آخر هفته بدهید! مثل یک مانیکور خوب، قرار با یک دوست برای دیدن یک فیلم جدید، یا خریدن یک تکه لباس ورزشی جدید؛ خوب فکر کنید که چه چیزی شما را خوشحال می‌کند و به شما انگیزه می‌دهد که بیشتر روی برنامه ورزشی‌تان متمرکز بمانید. جایزه‌ای که صبح‌ها هنگام بیدار شدن به یادش بیافتید!

برنامه‌های خود را برای همه تعریف کنید

باید از شبکه‌های اجتماعی تشکر کرد که به شما اجازه می‌دهند تا برنامه ورزش صبحگاهی منظم‌تان را با دنیا درمیان بگذارید! شما می‌‌توانید به همه نشان دهید که صبح‌ها چقدر زود از خواب بیدار می‌شوید و قبل از کار ورزش می‌کنید. درمورد این که چقدر به سلامت خودتان اهمیت می‌دهید و به خاطر آن به خودتان سختی زود بیدار شدن را می‌دهید، هرچقدر که دوست دارید می‌توانید عکس بگذارید. با به اشتراک گذاشتن موفقیت خودتان در رعایت برنامه هفتگی، هم به خودتان انگیزه بیشتر می‌دهید و هم باعث انگیزه گرفتن خیلی از افراد می‌شوید.

منبع: ۱۰ روش پیدا کردن انگیزه برای ورزش صبحگاهی

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 4
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 1
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 8
 • بازدید ماه : 19
 • بازدید سال : 107
 • بازدید کلی : 107
 • کدهای اختصاصی